fbpx

O nas

Nazywamy się HULE, dzięki naszym produktom wnętrza nabierają niepowtarzalnego klimatu. Zanim zajęliśmy się designem odbyliśmy wiele podróży, w warsztatach wybitnych rzemieślników poznaliśmy potencjał i właściwości naturalnych materiałów, na salach wykładowych w krytyczny sposób analizowaliśmy powiązania designu i sztuki w różnych aspektach cywilizacyjnych.

Przede wszystkim jednak spotykaliśmy ludzi. Nawiązywaliśmy z nimi relacje, poddawaliśmy się emocjom, poszerzaliśmy naszą świadomość.

Relacje

Relacja, której siłą napędową jest pasja odpowiedzialnego kreowania rzeczy funkcjonalnych, trwałych, a przy tym pięknych przekłada się na całą działalność HULE.

Zgodnie z ponadczasowymi założeniami Bauhausu tworzenie naszych produktów traktujemy całościowo. Relacje między procesem projektowania, doborem materiałów i samym wykonaniem produktu są dla nas tak samo ważne, jak relacje pomiędzy projektantami, rzemieślnikami, użytkownikami i środowiskiem naturalnym.

Tworzone przez nas elementy wystroju wnętrz pozostają w relacji do przestrzeni, którą organizują i której nadają charakter. Meble i oświetlenie są podstawowymi czynnikami wpływającymi na jakość kontaktów międzyludzkich.

Nasze produkty sprzyjają nawiązywaniu i podtrzymywaniu relacji na wielu płaszczyznach – od porannej kawy przy stoliku PIMM, poprzez spotkanie w gronie przyjaciół na fotelach i sofie z kolekcji KINO, aż do intymnej rozmowy w świetle lampy LAURENT.

Zdajemy sobie sprawę, jak ważne są dobre relacje i dlatego działalność HULE nie ogranicza się tylko do produkcji mebli i sprzętu oświetleniowego. W każdym aspekcie naszej aktywności staramy się dostrzec szerszy kontekst, ponieważ wiemy, że wszyscy jesteśmy wpisani w większą całość.

Emocje

Wnętrza w których przebywamy kształtują nasze emocje, warto więc otaczać się niebanalnymi przedmiotami z charakterem. Zgodnie z założeniami skandynawskiej szkoły designu staramy się aby nasze produkty były łącznikiem pomiędzy sztuką a funkcjonalnością.

Inspirujące formy, kolorystyka, intrygujące oświetlenie – fascynujące wnętrze gwarantuje dużo pozytywnych emocji. To dzięki nim stajemy się szczęśliwsi i uszczęśliwiamy innych.  Dokładamy wszelkich starań aby HULE nie tylko intrygowały, ale dawały też poczucie bezpieczeństwa i komfortu, ułatwiały codzienne funkcjonowanie, pozwalały w pełni cieszyć się życiem.

Meble i lampy HULE stanowią sumę doświadczenia i wiedzy projektowej twórców, biegłości rzemieślników oraz jakości użytych materiałów. Nic więc dziwnego, że nasze produkty kumulują w sobie pozytywne emocje korzystających z nich ludzi. Ponieważ wyraziste, nowoczesne wzornictwo HULE idzie w parze z funkcjonalnością i trwałością, emocje te mogą się gromadzić przez długie lata. Zależy nam, aby produkty HULE z czasem stawały się dla użytkowników po prostu dobrymi przyjaciółmi, lub obecnymi w domu od pokoleń członkami rodziny.

Jesteśmy dumni z przedmiotów, które wytwarzamy, nie stosujemy oklein, uczciwie pokazujemy nasze szlachetne komponenty – drewno, sklejkę i metal.

Tworzymy z radością i wierzymy, że dobry, przemyślany design to nie tylko jakość, ergonomia i ekologia, ale przede wszystkim zaklęte w materiale emocje.

Świadomość

Dzisiejsza gospodarka opiera się na jednorazowych produktach, konsumenci, zamiast naprawiać stare, kupują wciąż nowe rzeczy, w oczywisty sposób szkodzi to środowisku naturalnemu. Współczesny przemysł zaśmieca środowisko podczas wytwarzania na wielką skalę produktów, które za chwilę same stają się śmieciami.

Misją HULE jest tworzenie przedmiotów, które będą w stanie oprzeć się upływowi czasu. Nasze meble i lampy są tak zaprojektowane i wykonane, aby służyły prze długie lata, nawet przy bardzo intensywnym użytkowaniu. W celu zapewnienia im jeszcze dłuższego życia naprawiamy je. Prowadzimy też wynajem HULE, aby zapobiec nieprzemyślanym zakupom.

Chcemy, aby produkty HULE były dostępne jak najszerszemu gronu odbiorców, dlatego stawiamy na lokalnych wytwórców i przystępne ceny.

Ponieważ używamy naturalnych, szlachetnych materiałów sam proces produkcji jest przyjazny środowisku, a produkty HULE starzejąc się nabierają charakteru.

Po zakończeniu swojego pożytecznego, pięknego, długiego życia, produkty HULE nie stanowią balastu dla środowiska, po prostu w naturalny sposób włączają się w odwieczny cykl przyrody.